Přeskočit na obsah

Představte si místo, kde mohou všichni autoři komiksů zveřejňovat své výtvory a nabízet je fanouškům. Platformu, která je dostupná pro všechny příznivce obrázkových příběhů. A umělcům dává možnost prodávat svá díla do celého světa. Přesně takový nápad se zrodil ve Francii. A my ho zhmotnili.

Pro francouzského klienta jsme v rekordním čase vytvořili digitální platformu, která autorům komiksů z celého světa umožňuje zveřejňovat, nabízet a prodávat svá díla. Fanoušci tak mohou nalézt nezávislou tvorbu na jednom místě, kde je dostupná všem. Umělci se zase mohou prezentovat doslova po celém světě a prostřednictvím platební brány dostanou za svá díla zaplaceno. Rozsáhlý objem práce na splnění požadavku MVP jsme dodali ve vysoké kvalitě a v požadovaném čase.

K projektu jsme byli přizváni ve chvíli, kdy na zhmotnění představy o novém komiksovém ráji pracovali francouzští vývojáři již více než rok. Nedařilo se jim ale dosáhnout kompletního a funkčního celku. Do této situace vstoupil investor a nové vedení, které trvalo na rychlých a spolehlivých výsledcích. Přizvaný konzultant si vzpomněl na spolupráci s Meta IT. Spolu s našimi Business partnery jsme připravili stručnou analýzu toho, jak vytvořit funkční prostředí na bayday.com. Tedy přihlášení jak tvůrců, tak uživatelů, knihovnu s komiksy a platby kartou.

Pro zadání do Paříže

Klient měl rozpracovaný návrh včetně vizuálu stránky. Pro zadání jsme si dojeli do Paříže. Podrobně jsme se podívali na požadavky klienta, určili jsme si cíle a priority. Připravené zadání obsahovalo určení MVP, tedy produkt s nejmenší možnou funkcionalitou, který je reálně možné používat. Hned jsme stanovili i další kroky a kýžené rozšíření, na kterém se bude pracovat ve sprintech.

Výzva jménem čas

V době, kdy Meta IT vstoupilo do velké komiksové hry, zbýval asi měsíc a půl do spuštění prvotní verze produktu. Úspěšně se nám podařilo tento termín dodržet. Autoři nahráli svá díla, platební brány se otevřely fanouškům a společnost BayDay sklidila úspěch na konferenci za výborné řešení.

Co nás čeká nyní?

Podařilo se nám vytvořit použitelnou platformu pro komiksové nadšence. Požadavky MVP jsme splnili ve vysoké kvalitě. V současnosti finišujeme vývoj první verze mobilní aplikace. Započali jsme fázi 5, ve které je naplánovaný rozsáhlý redesign, přidání nových funkcionalit, či náhled komiksů.