Přeskočit na obsah
Unicredit

UniCredit Fleet Management s.r.o. je jedna z největších leasingových společností na českém trhu. Nabízí širokou škálu finančních produktů včetně poskytování operativního leasingu pro osobní a užitkové vozy.

Počáteční stav

Proces výpočtu splátek operativního leasingu byl komplikovaný a časově náročný. Potenciální zákazník čekal na informaci o výši splátky až 3 dny. Zdlouhavé postupy kalkulace se podepsaly i na tom, že top pozice společnosti oslabila u některých klíčových partnerů. Z obchodního hlediska je to zásadní proces, který si zaslouží optimalizaci.

Zadání

Pro realizaci projektu jsme byli osloveni společností AXIOM PROVIS INT. s.r.o., která je poskytovatelem core řešení pro UniCredit Fleet Management s.r.o. Předmětem zadání bylo vytvoření kalkulátoru operativního leasingu pro dealery vozů. Řešení bylo koncipováno jako webová aplikace, která umožní sestavit komplexní nabídku během několika minut.

Cílem řešení bylo urychlení procesu kalkulace, zvýšení atraktivity nabízených služeb a úspěšnosti prodeje.

Řešení

Architektonický návrh a UX design

V prvním kroku byl vytvořen návrh architektury aplikace. Aby však byla kalkulačka úspěšná, bylo nutno poznat její koncové uživatele. Proběhly workshopy s dealery a následně byl vytvořen návrh designu optimalizovaný pro responzivní použití.

Agilní vývoj

Aktivní spolupráce a vývoj začal již po krátké době od prvního střetnutí. Zadání bylo postupně kompletováno a doplňováno. Zákazník měl možnost průběžně komentovat vznikající řešení.

Testování, ladění a změnové požadavky

Po 6 měsících vývoje byl produkt předán již jako funkční celek k uživatelskému testování. Kalkulačka prošla různorodými testovacími scénáři, byly odhaleny a opraveny poslední neduhy aplikace.

Nasazení do testovacího provozu

Po testovací fázi dochází k úspěšné prezentaci prvnímu dealerovi a k postupnému nasazování do testovacího provozu.

Výsledky

UniCredit Fleet Management s.r.o. získal aplikaci, díky které jsou služby operativního leasingu přístupnější pro dealery a tedy i pro koncového zákazníka. Práce prodejce je efektivnější a příjemnější, nabídkovou kalkulaci může provést naživo přímo s klientem. Proces kalkulace se razantně zefektivnil. Díky našemu řešení se doba, za kterou se kalkulace dostala k zákazníkovi, zkrátila z původních 3 dní na 5 minut. Pohotová reakce směrem k zákazníkovi zvyšuje konkurenční výhody a pozitivně podporuje výsledky prodeje.

Řešení z dílny Meta IT bylo aplikováno na 244 poboček a dá se používat v rámci celé republiky bez jakéhokoliv omezení. V poměrně krátkém čase jsme přinesli zásadní změnu, která zesílila efektivní fungování firmy.

Kalkulátor představuje úspěšně nalezenou cestu pro agilní vývoj nových aplikací, které vznikají nezávisle na stávajícím systému, ale zároveň spolu interagují a vytvářejí komplexní ekosystém.

Icon axiom_cas

ze 3 dnů na 5 min

zrychlení doby kalkulace
Icon axiom_pobocky

244 dealerství

do kterých bude nasazena kalkulačka

Reference klienta

David Pecivál

Provozní ředitel AXIOM PROVIS INT., S.R.O.
„Cílem implementačního projektu byla implementace a spuštění webové aplikace kalkulátoru operativního leasingu pro UniCredit Fleet Management s.r.o. Společnost Meta IT jsme požádali o spolupráci na vývoji řešení díky jejím referencím a kvalitám. Ta naše očekávání splnila a díky velmi dobré spolupráci byl projekt úspěšný.

Spolu se společností Meta IT plánujeme pokračování spolupráce na rozvoji řešení kalkulátoru do dalších oblastí finančních služeb.“